Luka Tripalo, journalist te Kroatië, over Thomas Ceska

Luka Tripalo heeft ons benaderd voor meer informatie over Thomas Ceska voor een artikel dat hij gaat schrijven in de Katholieke krant “Glas Koncila” te Zagreb, Kroatië. Het artikel zal verschijnen exact op de verjaardag van de Zhengding Martelaren (9 oktober).

De vele vragen die zijn gesteld over deze Gezel van bisschop Frans Schraven, pater Thomas Ceska – hij is in Kroatië geboren en heeft zijn jeugd voornamelijk doorgebracht in Oostenrijk -, zijn voornamelijk door pater Wiel Bellemakers, Lazarist, beantwoord.

De journalist zal ervoor zorgen dat het Lazaristensecretariaat het artikel in digitale vorm ontvangt en ook enkele fysieke exemplaren van de krant. Het artikel zal in de volgende nieuwsbrief worden gepubliceerd.

Meer artikelen

Frans Schraven en Fortunatus Spruit: kerkleiders in oorlogstijd

Op 11 november 2025 promoveerde Jolanda Jansen (*8 juli 1956 in Boxmeer) aan de Radboud Universiteit te Nijmegen op een proefschrift, getiteld ‘Nederlandse franciscanen in Shanxi, China (1871-1954)’.
De provincie Shanxi grenst aan de provincie Hebei, waar Frans Schraven vanaf begin 1921 als bisschop werkzaam was.
Zijn vicariaat, toen nog aangeduid als Zuidwest-Tché-ly en vanaf eind 1924 naar de bisschoppelijke residentie Chengtingfu genoemd, werd in het uiterste Westen door een brede bergkam afgegrensd van het vicariaat Zuid-Shanxi. Daar werkte vanaf juni 1890 een groeiend aantal Nederlandse franciscanen. Een van die franciscanen was Anton (kloosternaam: Fortunatus) Spruit.

Lees verder »

Stichting Mamita Alice

In deze nieuwsbrief willen wij ook graag aandacht schenken aan Stichting Mamita Alice. Deze stichting zet zich in voor kansarme jongeren in Ayacucho, Peru, met bijzondere aandacht voor meisjes en jonge vrouwen in kwetsbare posities. Via onderwijs en vakopleidingen werken zij aan gelijke kansen, weerbaarheid en een zelfstandige toekomst.

Lees verder »

Altijd op de hoogte? Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!