Publicaties over de biografie Mgr. Schraven

Het bisdom Roermond heeft in de persoon van Matheu Bemelmans een interview met Prof. dr. Jan Jacobs afgenomen. Bemelmans heeft hierna het artikel Biografie ‘ideale missionaris’ Frans Schraven geschreven, dat is gepubliceerd in Clavis, Webmagzine van het bisdom en geplaatst op de website van het bisdom op 08-10-2025. Zie hier de publicatie.

In de bijdrage Missie in China in de ‘Kroniek Sint Agatha’ wordt aandacht besteed aan de biografie van Mgr. Schraven. De Kroniek Sint Agatha wordt uitgegeven door het Erfgoedcentrum Nederlands Kloosterleven. Het centrum bewaart de archieven, boeken en voorwerpen van ruim 100 orden en congregaties. Het erfgoed zelf kunt u raadplegen in de studiezaal of bekijken in het museum. Het Erfgoedcentrum is gevestigd in het klooster Sint Agatha (gemeente Land van Cuijk), het oudste bewoonde klooster van Nederland, gesticht in 1371. De bijdrage Missie in China vindt u op de website erfgoedkloosterleven.nl onder het kopje Over ons > Nieuwsbrieven > Kroniek Sint Agatha > 2025 zomer.

Een artikel in het Mariënburg Magazine van de hand van Jan Jacob heeft de titel Wij moeten missionarissen niet langer als imperialisten beschouwen. Een artikel over de deels terechte imperialisme-beschuldiging aan het adres van de Franse lazaristen. Hun Nederlandse confraters, onder wie Frans Schraven, waren zich meer bewust van de gevaren die in die beschuldiging lagen opgesloten. Het Mariënburg Magazine stimuleert inbreng en discussie vanuit de katholieke traditie en verschijnt 5x per jaar. Het artikel van Jan Jacobs in de Mariënburg Magazine van juli 2025, jaargang 42, nummer 3, is nog niet te zien op de website. U hebt de mogelijkheid om een abonnement te nemen voor € 25 per jaar. Voor meer informatie kijk op de website marienburgvereniging.nl .

Meer artikelen

9 oktober 2025

Father Antony en zijn parochianen in het bisdom Zhengding te China herdachten bisschop Frans Schraven en zijn gezellen in de kathedraal aldaar.

Lees verder »

In Nuntia Express wordt bisschop Schraven herdacht

In de nieuwsbrief van de Lazaristen (Nuntia Express) staat vermeld dat de Vincentiaanse Familie op 13 oktober de martelaren Frans Schraven en zijn metgezellen, Juan Puig Serra en Salustiano González Crespo, allen getuigen van geloof en naastenliefde, herdenkt. Gedood vanwege hun liefde voor Christus en de armen, verdedigden zij de menselijke waardigheid tot het uiterste, zelfs met hun leven.

Lees verder »

Altijd op de hoogte? Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!