De toekomst van de Vincentiaanse beweging

Op 16 en 17 augustus jl. hebben een groot aantal betrokkenen bij het Missiehuis bij elkaar gezeten om samen een beeld te vormen van de toekomst van de Vincentiaanse beweging in Nederland. De voorzitter van de Mgr. Schravenstichting heeft een samenvatting gepresenteerd over de werkzaamheden van de Stichting.
De vraag in welke richting de Vincentiaanse beweging zich wil ontwikkelen speelt al langer.
Nu is er vaart in gekomen. De aanzet werd geleverd door Gregg Bañaga CM, hij is de verbindingspersoon met het hoofdbestuur van de Congregatie van de Lazaristen in Rome.

Lees hier het verslag van dr. Jos Roemer, verbonden aan het Vincent de Paul Center Nederland. Vincent de Paul kan een inspiratiebron zijn voor ons en special voor mensen in de zorg.
Het Vincent de Paulcentrum in Nijmegen houdt op 28 september aanstaande een eerste Vincent de Paullezing 2023 door Hans Schilderman.

Meer artikelen

Frans Schraven en Fortunatus Spruit: kerkleiders in oorlogstijd

Op 11 november 2025 promoveerde Jolanda Jansen (*8 juli 1956 in Boxmeer) aan de Radboud Universiteit te Nijmegen op een proefschrift, getiteld ‘Nederlandse franciscanen in Shanxi, China (1871-1954)’.
De provincie Shanxi grenst aan de provincie Hebei, waar Frans Schraven vanaf begin 1921 als bisschop werkzaam was.
Zijn vicariaat, toen nog aangeduid als Zuidwest-Tché-ly en vanaf eind 1924 naar de bisschoppelijke residentie Chengtingfu genoemd, werd in het uiterste Westen door een brede bergkam afgegrensd van het vicariaat Zuid-Shanxi. Daar werkte vanaf juni 1890 een groeiend aantal Nederlandse franciscanen. Een van die franciscanen was Anton (kloosternaam: Fortunatus) Spruit.

Lees verder »

Stichting Mamita Alice

In deze nieuwsbrief willen wij ook graag aandacht schenken aan Stichting Mamita Alice. Deze stichting zet zich in voor kansarme jongeren in Ayacucho, Peru, met bijzondere aandacht voor meisjes en jonge vrouwen in kwetsbare posities. Via onderwijs en vakopleidingen werken zij aan gelijke kansen, weerbaarheid en een zelfstandige toekomst.

Lees verder »

Altijd op de hoogte? Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!