Terugblik Mgr. Schraven Pelgrimswandeling 12 oktober 2024

Een dag eerder werd de Mgr. Schravenwandeling gehouden. De start was bij de gedenkkapel te Broekhuizenvorst. Henk Erinkveld van de Stichting Pelgrimswegen & Voetpaden (SPV) was onverwacht verhinderd. Harry Schraven en Mia Jansen, bestuursleden van de Mgr. Schravenstichting, hebben de begeleiding van de wandeling opperbest overgenomen. Het thema van de wandeltocht ‘Vol hoop gaan we op weg‘. De 10 kilometer rondwandeling werd 13 kilometer, met onderweg verwondering en inspiratie vanaf de Memorialkapel van Broekhuizenvorst via natuurgebied Schuitwater naar Lottum, langs de parochiekerk, een Romeins gebouw, die als eerste kerk stond aan de Maas stond bij een doorwaadbare plaats in Lottum, de, geboorteplaats van de lazarist, bisschop en martelaar Frans Schraven. Daarna terug langs de Maas. Dit keer bovenlangs gezien het hoge water. De veerpont lag stil, de rivier trad buiten haar oevers. Voor de wandelaars, ongeveer met z’n twaalven, was het goed weer met weinig wind, vele mooie herfstkleuren en paddenstoelen. Een gebedenboekje ter gelegenheid van deze wandeling is ter hand gesteld, kijk hier

Schravenpad naar Broekhuizenvorst

Op de website van Landschap Horst aan de Maas staat nu ook een digitale flyer van het Schravenpad naar Broekhuizenvorst, naast het Schravenpad naar Kaldenbroek.
De bezienswaardigheden op de route zijn opgevoerd, apart de mooie Schravenkapel in Broekhuizenvorst. Met dank aan Aggie van der Plaat voor het actualiseren van de website.

Info over de Mgr. Schraven wandelpaden: www.spvlimburg.nl / www.mgrschraven.nl

Meer artikelen

9 oktober 2025

Father Antony en zijn parochianen in het bisdom Zhengding te China herdachten bisschop Frans Schraven en zijn gezellen in de kathedraal aldaar.

Lees verder »

In Nuntia Express wordt bisschop Schraven herdacht

In de nieuwsbrief van de Lazaristen (Nuntia Express) staat vermeld dat de Vincentiaanse Familie op 13 oktober de martelaren Frans Schraven en zijn metgezellen, Juan Puig Serra en Salustiano González Crespo, allen getuigen van geloof en naastenliefde, herdenkt. Gedood vanwege hun liefde voor Christus en de armen, verdedigden zij de menselijke waardigheid tot het uiterste, zelfs met hun leven.

Lees verder »

Altijd op de hoogte? Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!